Navigácia

 • Florbal - krajské kolo

  Dňa 24. novembra 2015 sa uskutočnila krajská súťaž OXDOG FLORBAL ZŠ CUP 2015 (chlapci 8. - 9. ročník), na ktorej nás reprezentovali naši žiaci.

  Zúčastnené školy: ZŠ E.M.Šoltésovej M. R. Štefánika 3, Krupina, ZŠ Jilemnického 2, Žiar nad Hronom, ZŠ s MŠ Máj.povst.čes.ľudu 35, Brezno, ZŠ Nam. Škultetyho 9, V.Krtíš, ZŠ Farská lúka 64/A , Fiľakovo, ZŠ Kukučínova 480/6 , Detva, Gym. M.Rúfusa J. Kollára 2, Žiar n/H, ZŠ J.A. Komenského, Revúca.

  Naši žiaci získali 3. miesto !

 • Olympiáda SJL

  Školské kolo olympiády slovenského jazyka sa uskutočnilo dňa 18. 11. 2015, zapojili sa 11 žiaci.

  Víťazi:

  1. miesto - V. Jankóšiková - 47 bodov - IX. A

  2. miesto - J. Lašák - 45 bodov - IX. A

  3. miesto - S. Karáseková - 43 bodov - VIII. A

  Úspešní riešitelia: M. Čomor (VIII. A), M. Gallová (VIII. A), T. Balážová (IX. A)

 • O zlatú guľôčku

  Dňa 19. novembra 2015 sa v Lučenci konalo okresné kolo speváckej súťaže o Zlatú guľôčku. Našu školu reprezentovali tri žiačky: Dorinka Horčíková, Lenka Ivanová a Bianka Molnárová.

  Do regionálneho kola sa prespievali Lenka Ivanová v I. kategórii a Bianka Molnárová v II. kategórii.

  Gratulujeme im a budeme im držať palce v regionálnom kole !

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12241720_560339730786923_5765136191320922845_n.jpg?oh=306624123fcb5ec673fd849ca89fd096&oe=56B5BE17

 • Aktualizácia údajov

  13. 11. 2015 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • iBOBOR 2015

  Žiaci VIII. A sa dňa 11. 11. 2015 zapojili do medzinárodnej informatickej súťaže iBOBOR. Súťažili v kategórii KADETI.

  fotky

 • Florbal

  5. novembra 2015 sa na našej škole uskutočnila okresná súťaž OXDOG FLORBAL ZŠ CUP 2015 (chlapci 8. - 9. ročník).

  Naši žiaci získali 1. miesto a postupujú na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v Detve !

  fotky

 • Šach - okresné kolo

  Dnes sa naši žiaci zúčastnili okresného kola v šachu a viedli si výborne !

  2. miesto - Kristián Jakab

  3. miesto - Attila Lašák

  Obom gratulujeme a budeme im držať palce na regionálnom kole v Banskej Bystrici !

 • Jesenné tvorivé dielne

  Dňa 22. 10. 2015 sa uskutočnili na našej škole jesenné tvorivé dielne. O rôznorodosť aktivít nebola núdza ani tento rok.

  Pavúky, mačky, ježkovia, tekvičky - to všetko si deti so svojimi rodičmi mohli vyrobiť. Celé popoludnie sa nieslo v duchu blížiaceho sa Halloweenu, na ktorý sa môžu deti tešiť už čoskoro.

  fotky

 • Timravina studnička

  Dňa 22. októbra 2015 sa naši žiaci zúčastnili obvodného kola súťaže Timravina studnička.

  Žiačka VI. A, Bianka Molnárová, získala 2. miesto.

  Gratulujeme !

 • Návšteva mestskej knižnice

  Maťko s Kubkom a teta Katka

  Tieto tri postavy privítali našich prvákov 22. októbra 2015 v priestoroch fiľakovskej metskej knižnice. Ozval sa výrazný hlas zvonca a naši žiaci postupovali hore schodami do ríše rozprávkovej knihy o Maťkovi a Kubkovi v novozariadenej časti knižnice.

  Usadili sa vo veľkých kožených mechoch a príbeh o ovečkách mohol začať. Teta Katka Nagyová, naša knihovníčka, si pri pasení stáda oviec spolu s valachmi pomohla aj veselými tónmi píšťalky, na ktorej neskôr vylúdili tóny aj prváci.

  Po prečítaní úryvku už prváčikovia vedeli, že krpce neslúžia ako nádoba na vodu, alebo že z črpáka sa pije žinčica.

  Pani knihovníčka Marika Oštromová predstavila žiakom niekoľko nových kníh a odovzdala im preukaz mestskej knižnice.

  Spoločne sa tešíme, keď sa do knižnice vrátime v priebehu školského roka ako samostatní čitári.

  p. uč. M. Ostrihoňová, p. uč. K. Vargová

  fotky

 • Jablkový deň

  Zázrak menom jablko

  V mesiaci október je vyhlásený "Svetový deň jablka" a my na prvom stupni našej školy ZŠ, Farská lúka sme si tento deň pripomenuli 21. 10. 2015.

  V každej triede sme si pripravili jablčné hody. Žiaci sa oboznámili s množstvom odrôd tohto ovocia, pripomenuli si jedlá i nápoje, ktoré sa dajú z neho pripraviť. Prečítali sme si o jabĺčku rôzne zaujímavosti o blahodárnych účinkoch na náš organizmus.

  Počas doobedia sa na hodinách striedali rozprávky a pesničky o jabĺčku. V závere mali žiaci praktické výtvarné aktivity. Kreslením, strihaním a lepením si vyrábali jabĺčka.

  Druháčikovia si v školskej kuchynke uvarili jablkovú ham-mňam.

  O jabĺčku vymysleli krátku básničku. Deň jablka bol plný vôní, tvorivosti a zábavy. Všetci si ho naplno užili.

  Bozóová

  fotky z Dňa jablka

  Báseň 2. A triedy

  Prišla farebná jeseň,

  vymyslíme o nej báseň.

  Odtrhnem si jabĺčko,

  lebo chutí sladučko.

  Upečieme koláčik,

  ponúkni sa miláčik.

  V domčeku je pivnica,

  v pivnici je polica,

  na polici džem,

  s chlebíkom ho zjem.

 • Jesenné tvorivé dielne

  Milé deti, rodičia, starí rodičia !

  Srdečne Vás pozývame na jesenné tvorivé dielne, ktoré sa uskutočnia 22. 10. 2015 (štvrtok) o 14,30 hod. v školskej jedálni.

  Opäť Vás čakajú zaujímavé jesenné inšpirácie, tak neváhajte a pridajte sa. Tí, ktorí si chcú doniesť tekvičky na zdobenie, nezabudnite ich doma predpripraviť (vydlabať).

  Tešíme sa na Vás a Vaše kreatívne nápady !

 • Potešili sme dôchodcov v „Nezábudke“

  „Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok, človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára  sa v rozhovore s deťmi do rokov, keď aj on bol  mladý...“

  Týmito slovami sme pozdravili starších ľudí, žijúcich v domove dôchodcov pri príležitosti mesiaca úcty k starším. Pravidelné stretnutia pri jedinečných príležitostiach poteší nielen netrpezlivých „starkých“, ale aj deti našej školy, konkrétne školského klubu základnej školy slovenskej vo Fiľakove.

  Pod vedením p. vychovávateliek aj tentokrát pripravili milé básničky, pekný tanček a vo štvrtok 15. októbra potešili a dali úctu skôr narodeným občanom nášho mesta. Oni už prekonali svoje životné prekážky, trápenia, bolesti, zaslúžia si dni plné šťastia, krásnych  zážitkov.

  Dúfame, že aj naša návšteva vyvolala v nich pocit šťastia, lásky a na chvíľu rozjasnila ich všedné dni.

   

  Ivaničová J.

 • Jesenný turistický výlet v Belianskych Tatrách

  Naši žiaci mali možnosť využiť posledné jesenné dni na turistiku vo Vysokých Tatrách. Pod vedením p. vychovávateľky Ivaničovej a p. učiteľky Cigánikovej sa zúčastnili spoločne s rodinnými príslušníkmi turistického výletu v Belianskych Tatrách. Nenáročná turistika  bola  spojená  s prehliadkou Belianskej jaskyne a hlavne pobytom na čerstvom tatranskom vzduchu.

  Aj keď nám počasie ráno nežičilo, pršalo, nakoniec sa umúdrilo a umožnilo nám vychutnať si turistiku z Tatranskej Kotliny a prehliadku vysokohorskej kvapľovej jaskyne v Tatranskom národnom parku. Z Tatranskej Kotliny miernym stúpaním po lesnom chodníku, sme sa dostali pred jaskyňu, kde sme netrpezlivo čakali na vstup do jaskyne. Prehliadka  jaskyne trvala približne 70 minút, okrem nádhernej jaskynnej výzdoby v podobe pagodovitých stalagmitov, jazierok, vodopádov najviac všetkých zaujala tzv. “Hudobná sieň“, ktorá svojou akustikou ponúkla vypočuť si hudbu netradičným spôsobom, v úplnej tme s nezabudnuteľným zážitkom.

  Po krátkom občerstvení v miestnej kolibe v Tatranskej Kotline, sme sa po modrej turistickej značke širokou cestou údolím mierne stúpajúcim,  vybrali k Šumivému prameňu, ďalej len pohodlným lesným porastom k škole v prírode v Kežmarských Žľaboch.

  Na našom výlete sa zúčastnili aj skalopevní turisti z Fiľakovského gymnázia a taktiež kolegovia zo ZŠ Školskej. Veríme, že sme prispeli k prospešnému prežitiu víkendu nielen našich detí, ale aj dospelých, ktorí majú vzťah k prírode, turistike a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

  http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/12/12028/12028122_9784c43c44b23df5950d463ad48785c5/images/jesenny-vylet.jpg?ver=0

                    J. Ivaničová, A. Cigániková

 • Deň zvierat

  Dňa 2. 10. 2015 sa uskutočnila každoročná akcia Deň zvierat.

  Tohto roku bolo prihlásených rekordných 54 zvierat, medzi ktorými boli: psy, mačky, korytnačky, zajace, škrečky, morské prasiatka, kuriatka, chameleón, had.

  Počasie nám prialo a tak sme si užili pekný deň so zvieratkami.

  fotky

 • Pasovanie prvákov

  Pasovali sme malých námorníkov ...

  fotky

  Malí prváci na ZŠ Farská lúka (slovenská) vo Fiľakove sa 1. októbra 2015 vydali na svoju prvú plavbu. Už v priebehu niekoľkých týždňov na nej objavili nové písmenká, číslice, ale aj čaro prestávok v spoločnosti nových kamarátov.

  Dni plynuli ako voda, až prišiel ten najdôležitejší. Deň, kedy budú slávnostne pasovaní za prvákov našej školy. Príprava na túto dôležitú udalosť nebola vôbec jednoduchá. Aby ukázali šikovnosť, zdatnosť a vytrvalosť. A aby sa neutopili v mori povinností, na pomoc im prišli starší kamaráti – námorníci. Pasovačka sa niesla v duchu plavby po šiestich netradičných  disciplínach,  v ktorých dokazovali, že sú hodní byť žiakmi našej školy. Aj sa natrápili, aj sa vyšantili.

  V hľadisku sedeli pozorní rodičia, starí rodičia, ktorí s hrdosťou sledovali práve to svoje dieťa, ako plní všetky disciplíny s nadšením. V závere programu bol ich úspech korunovaný slávnostnou pasovačkou, ktorú mala v rukách pani vychovávateľka Ivaničová. Pasovaní boli nielen žiaci , ale aj pani učiteľky a nová pani vychovávateľka. Po slávnostnom sľube si prváci ako pamiatku na tento deň odniesli Pamätný list, malý darček a veríme, že aj odhodlanie byť úspešnými žiakmi našej školy celých deväť rokov.

  Molnárová Zuzana

 • Deň zvierat

  Milí žiaci, rodičia, starí rodičia, priatelia školy !

  Pozývame Vás na tradičnú akciu Deň zvierat, ktorá sa uskutoční dňa 2. októbra 2015 /piatok/ o 13.00 hod. v areáli našej školy pri telocvični.

  Prineste si so sebou svojich miláčikov :).

 • Pozvánka - celoškolské ZRPŠ

  Dňa 1. 10. 2015 /štvrtok/ o 15.30 hod. sa v školskej jedálni našej školy uskutoční celoškolské rodičovské združenie.
  Všetkých rodičov s radosťou očakávame !

 • Pasovanie prvákov

  Milí rodičia, starí rodičia našich žiakov 1. ročníka !
  Pozývame Vás na Pasovanie prvákov, ktoré sa uskutoční dňa 1. októbra 2015 /štvrtok/ o 10.00 hod. v areáli našej školy.

 • Otvorenie nového školského roka

  Slávnostné otvorenie školského roka 2015/2016 sa uskutoční 2. septembra 2015 (streda) v areáli školy o 8.00 hod.

  Tešíme sa na Vás !

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Farská lúka 64/A, Fiľakovo
  Farská lúka 64/A, 986 01 Fiľakovo
 • +421 47 43 81 808

Fotogaléria