Navigácia

 • Máme radi Slovensko - Fiľakovo

  v rámci projektu Digiškola: odkaz

 • Aktualizácia údajov

  29. 6. 2015 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Škola v prírode - bolo nám super !

  V dňoch 15. 6. – 19. 6. 2015 sa 41 žiakov 1. – 5. ročníka zúčastnilo pobytu školy v prírode v horskom hoteli Limba – Skalka pri Kremnici. Stredisko sa nachádza v horskom prostredí Kremnických vrchov vo výške 1 252 m n. m., 9 km nad historickým mestom Kremnica a 4 km od geografického stredu Európy.

  Na bezpečnosť dohliadali 4 pedagógovia a 1 zdravotník. Program nášho pobytu bol veľmi pestrý a snažili sme sa žiakom pripraviť zaujímavé činnosti. Boli to turistické vychádzky k vysielaču Suchá hora, geografickému stredu Európy a na Králiky. Jeden deň sa našim žiakom venovali skúsení animátori, ktorí ich počas celého dňa zamestnávali rôznymi hrami, súťažami a na záver dňa sa zabavili aj na diskotéke. Celý pobyt sa niesol v indiánskom duchu – zhotovenie si totemov, čeleniek, odtlačkov do sadry a vigvamov. Do nášho indiánskeho tábora zavítal aj permoník Frido.

  Posledný deň pobytu sme navštívili mestský hrad, ktorý nás zaujal svojou krásou a mincovňu, kde sme mohli vidieť ako sa vyrábali a v súčasnosti vyrábajú mince pre takmer celý svet.

  Unavení, spokojní a s nezabudnuteľnými zážitkami sme sa vrátili domov. Ešte dlho budeme spomínať na spoločne prežitý týždeň v lone krásnej prírody Kremnických vrchov.

  fotky

  Mgr. Agnesa Bystrianska

 • Regionálna súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva

  Ako každý rok koncom mája, sa aj tohto roku 29. 5. 2015 konal už XIII. ročník regionálnej súťaže KMPP.

  V tento deň sa na krásnom mieste v Petrovci stretlo 10 družstiev a 31 mladých poľovníkov, ktorí súťažili v 12 disciplínach.

  Našu školu reprezentovali 4 žiaci. Zo starších žiakov súťažil za jednotlivcov Jakub Olšiak, ktorý sa umiestnil na 6. mieste so 127,2 bodmi.

  Družstvo mladších žiakov tvorili naši tretiaci: Erniko Barányi získal 99,2 bodov, Karol Ferencz so 121,8 bodmi a Attila Lašák so 127,2 bodmi, ktorý sa ako jednotlivec umiestnil na 1. mieste mladších žiakov a odniesol si domov pekný zelený ruksak. Erniko Barányi bol 9. a Karol Ferencz získal 4. miesto a to len 1 bod ho delil od 3. miesta. Ako družstvo sa umiestnili títo žiaci na 4. mieste s pomedzi všetkých 10 družstiev, v ktorých súťažili už ostrieľaní poľovníci - starší žiaci.

  Na celoslovenskú súťaž postúpili už 3-krát súťažiaci z Divína, ktorí vlani aj predvalni získali 1. miesto aj v celoslovenskej súťaži KMPP. Budeme im držať palcč, aby aj tohto roku obhájili prvenstvo !

 • Modrý Kameň - školský výlet

  V piatok 29. mája 2015 sa žiaci našej školy vybrali na Modrý Kameň, aby zdolali pripravené úlohy a získali hradný kľúč.

  Všetko sa to začalo bránením hradu pred útočníkmi, potom si vyskúšali svoju pohybovú zdatnosť a odvahu v tmavej chodbe. To ale nebolo všetko. Na získanie kľúča boli potrebné aj vedomosti. Ani toto šikovné hlávky neodradilo, práve naopak, "prebojovali" sa k hradnému kľúču. A zato boli pasovaní za rytierov a šľachtičné.

  Deň však pasovaním neskončil. Krásny prierez históriou hračiek deti veľmi očaril a samotné bábkové divadlo v nich vyvolalo nielen úsmev na tvári, ale aj zatajený dych.

  Tešíme sa na ďalšie úlohy, ktorí naši malí rytieri a malé šľachtičné budú zdolávať na našich slovenských hradoch.

  Mgr. Manuela Ostihoňová

 • 20. výročie vzniku školy

  Dňa 22. mája 2015 sa uskutočnili oslavy pri príležitosti 20. výročia vzniku našej školy.

  Divadelná sála MsKS vo Fiľakove sa naplnila rodičmi, starými rodičmi a priateľmi školy. Dúfame, že všetkým prítomným sa pripravený program páčil.

  Ďakujeme ešte raz všetkým, ktorí sa na úspešnej realizácii podieľali a ktorí nás podporili.

  fotky

 • Dopravné ihrisko

  Na dopravnom ihrisku v Autoškole Gonda v Lučenci sa to našimi žiakmi len tak hmýrilo. Žiaci zdolávali nástrahy cestnej premávky ako chodci, cyklisti a niektorí sa previezli aj na kolobežkách.

  Po úspešnom absolvovaní testových otázok obdržali Preukazy bicyklistov.

  Ďakujeme za pozvanie !

  fotky

 • Pozvánka

 • Slávik Slovenska 2015

  Dňa 7. 5. 2015 sa uskutočnila spevácka súťaž Slávik Slovenska 2015. Našu školu reprezentovali traja žiaci: Michal Čomor, Bianka Molnárová a Doriána Horčíková.

  Dorinka Horčíková získala 1. miesto v I. kategórii a postupuje na krajské kolo.

  Gratulujeme a držíme palce !

 • Hviezdoslavov Kubín - regionálne kolo

  Hviezdoslavov Kubín - regionálne kolo v umeleckom prednese poézie a prózy sa uskutočnilo v Lučenci v dňoch 21. - 22. 4. 2015 a naše žiačky získali dve pekné druhé miesta:

  N. Mikušová - 2. miesto v II. kategórii
  M. Mikušová - 2. miesto v III. kategórii

  Gratulujeme !

 • Jednota futbal cup

  28. apríla 2015 sa konal turnaj Jednota futbal cup - malý futbal starších žiakov - naši žiaci v obvodnom predkole získali 1. miesto a postúpili do obvodného kola, kde tiež získali 1. miesto a postúpili na regionálne kolo.

  V regionálnom kole v Rimavskej Sobote si vybojovali pekné 2. miesto !

 • III. ročník stolnotenisového turnaja

  Stolnotenisový turnaj CVČ Iuvenes - Fiľakovo

  naši žiaci získali
  1. miesto - Jakub Olšiak
  2. miesto - Nikolas Balog
  3. miesto - Arnold Kurunci

  naše žiačky získali
  1. miesto - Miriama Gallová
  2. miesto - Lenka Bozóová

  Gratulujeme !

 • Deň Zeme (5. - 9.)

  Deň Zeme na II. stupni začal skrášľovaním a úpravou areálu školy.

  Žiaci s triednymi učiteľmi okopávali, čistili a sadili. Neskôr plnili súťažnú disciplínu o prírode. Na záver vystriedali I. stupeň na prednáške s lesníkmi.

  Siedmy a ôsmy ročník sa 22. apríla zúčastnil výzvy Mestského úradu Fiľakovo - žiaci pomáhali sadiť stromčeky v meste.

 • Deň Zeme (1. - 4.)

  Deň Zeme sme na prvom stupni začali návštevou Hasičského zboru vo Fiľakove.

  Hasiči nám ukázali svoju techniku a možnosti hasenia požiarov, ktoré sme si aj my mohli cvične vyskúšať. Porozprávali nám akú maju náročnú prácu, akým spôsobom sa privolávajú, kedy mali posledný výjazd a ochotne nám odpovedali na všetky otázky.

  Po krátkej návšteve parku sme sa vrátili do školy, kde na nás už čakali zamestnanci štátnych lesov. Zúčastnili sme sa na zaujímavej prednáške spojenej s praktickými ukážkami.

  Bol to deň plný zážitkov !

 • Majstrovstvá Fiľakova v šachu

  Attila Lašák – 1. miesto v I. kategórii

  Jozef Lašák – 1. miesto v II. kategórii

  Kristián Jakab – 2. miesto v II. kategórii

 • Vlastiveda v múzeu

  Návštevou Mestského vlastivedného múzea vo Fiľakove pokračovala hodina vlastivedy.

  S témou o histórii a pamätihodnostiach mesta nás opäť sprevádzal pán Marián Mesiarik. Porozprával nám povesti o Fiľakove, o vzniku názvu mesta.

  Prezentáciou starých fotiek troch kaštieľov na území Fiľakova sme sa vrátili do histórie, keď v okolí dnešného gymnázia bola vôkol samá zeleň a park bol domovom mnohých zvierat.

  Prehliadkou expozícií múzea sa druháci oboznámili s rôznymi predmetmi, ktoré poznali aj zo svojich domácností (smaltovaný riad z podniku Kovosmalt) a aj s predmetmi, ktoré si už v dnešnej dobe nevedeli predstaviť používať.

  Ďakujeme za spoluprácu !

 • Joga

  9. apríla 2015 - deň ochrany zdravia sme poňali v duchu jogy.

  Osvojili sme si cviky, ktoré nám podporia správne držanie tela, zlepšia koncentráciu na vyučovaní alebo nás naštartujú do nového dňa.

  Ďakujeme členkám OZ Vis Vitalis Fiľakovo, ktoré nás s filozofiou jogy oboznámili.

  fotky

 • Prírodovedná exkurzia - Ipolytarnóc

  V posledný deň Veľkonočných prázdnin nám počasie doprialo slnečných lúčov a my sme sa vybrali do susedného Maďarska na územie Geoparku - Novohrad do čias dávnych - pradávnych.

  V prírodovednej rezervácii pravekých pozostatkov sme videli skamenené kmene obrovských stromov, šabľozubú šelmu, odtlačky nôh pravekých živočíchov, žraločie zuby a dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí.

  fotky

 • Veľkonočné dielne

  31. marca 2015 sa uskutočnili v ŠKD tvorivé dielne s tématikou "Veľká noc".

  Znova sa v školskej jedálni zišli šikovné deti a ich šikovní rodičia a starí rodičia, pedagógovia, aby si vyrobili pekné ozdôbky a potešili svojich najbližších.

  Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa nabudúce :o).

 • Deň narcisov

  27. marca 2015 sa žiaci a pedagógovia našej školy zúčastnili v uliciach mesta zbierky pre onkologicky chorých pacientov - Deň narcisov.

  Vyzbierali sumu 893,14 €, ktorú posielame na účet Liga proti rakovine.        fotky

  Ďakujeme všetkým, ktorí ste prispeli !

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Farská lúka 64/A, Fiľakovo
  Farská lúka 64/A, 986 01 Fiľakovo
 • +421 47 43 81 808

Fotogaléria